Nacházíte se na: Theofil > Rene Girard

Rene Girard

Rene Girard

Objednávkové číslo: CDK0339

Běžná cena: 198,00 Kč
Naše cena: 178,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Michael Kirwan

Vydavatelství: Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Základní informace:
Uvedení do díla. Kniha seznamuje se základními myšlenkami francouzského historika, kulturního antropologa a literárního kritika Reného Girarda, jež se týkají zejména vztahu náboženství a násilí.

Rok vydání: 2008
Počet stran: 156
Formát: váz.

Další informace:
Kniha seznamuje se základními myšlenkami francouzského historika, kulturního antropologa a literárního kritika Reného Girarda, jež se týkají zejména vztahu náboženství a násilí. Girard je autorem tzv. mimetické teorie, která v souvislosti s náboženskými fenomény analyzuje vznik lidských kulturních potřeb a příčiny mezilidských konfliktů. Velký vliv si získal Girardův popis mechanismu „obětního beránka“, jímž lidé nevědomě čelí společenským a kulturním krizím. Kirwan podává srozumitelný výklad leckdy obtížně formulovaných Girardových myšlenek a teorií, nabízí čtenáři nevšední pohled na podstatu náboženství a umožňuje nové porozumění křesťanství. Kniha je určena čtenářům se zájmem o kulturní antropologii, literaturu, filosofii, teologii a religionistiku.

O autorovi:
Michael Kirwan se narodil roku 1959 irským rodičům v severoanglickém Leedsu. Nejprve vystudoval anglickou literaturu v Oxfordu, v roce 1980 vstoupil do jezuitského noviciátu a po následných studiích filosofie a teologie na londýnské Heythrop College byl v roce 1990 ordinován. O osm let později na stejné fakultě získal doktorát, jeho disertační práce se jmenovala Velkopáteční děti: Teologie mučednictví ve světle mimetické teorie Reného Girarda. Od té doby na této fakultě učí politickou teologii, teologii osvobození a soteriologii. Jeho první knihu – René Girard: Uvedení do díla – vydalo v roce 2004 londýnské vydavatelství DLT. Pro stejné vydavatelství je nyní připraven Úvod do politické teologie, po němž bude následovat druhá kniha o Girardovi u vydavatelství Continuum. Učení, bádání a pastorační práce zavedly Michaela Kirwana také do Rakouska, Zimbabwe, Chile a do Karibské oblasti. Českému publiku je znám jako pravidelný host přednášek Institutu ekumenických studií v Praze.

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet