Nacházíte se na: Theofil > Union Atlantic

Union Atlantic

Union Atlantic

Objednávkové číslo: HST978-80-7294-347-0

Běžná cena: 299,00 Kč
Naše cena: 279,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Adam Haslett

Vydavatelství: Host

Základní informace:
Dychtivě očekávaný románový debut od autora sbírky povídek Ty tu nejsi cizí, která se dostala do finále soutěže o Pulitzerovu cenu. Velice působivý portrét novodobých „zlatých časů“, první dekády dvacátého prvního století.

Formát: 296 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010

Hlavním tématem románu Union Atlantic je spor mezi mladým dynamickým bankéřem Dougem Fanningem žijícím ve světě velkých bankovních korporací a bývalou učitelkou Charlotte Gravesovou, romantickou ženou trpící duševní poruchou, z jejíchž úst zaznívá vášnivá kritika společnosti a obhajoba starých hodnot. Doug si postaví honosný dům na pozemku, který Charlottin otec daroval městu Finden. Charlotte se rozhodne, že ho odtamtud s pomocí soudu vystrnadí. Doug Fanning zastává významnou pozici v bance Union Atlantic, v jedné z největších finančních společností ve Spojených státech. Banka se snaží udržet nad vodou všemi možnými způsoby a Doug se do tohoto zápasu zaplete. A je to právě bratr Charlotte Gravesové, Henry Graves, prezident newyorské Federální rezervní banky, kdo bdí nad Union Atlantic a nad celým finančním systémem. Do stupňujícího se konfliktu mezi Dougem a Charlotte je vtažen i Nate Fuller, problémový student střední školy, jehož přítomnost v obou vzbudí silné emoce a který zasáhne do rozbouřených sousedských vztahů.

 

Union Atlantic je neodolatelně spletitý, nápaditý a duchaplný román. Jeho vydání jistě způsobí rozruch a čtenáři budou brát tuto knihu do rukou znovu a znovu.

-------

První velký román nového století, v němž se právě nové století ocitá v centru pozornosti... Je významný a ambiciózní, jako romány bývávaly. Je o nás, o nás všech, a o současné době.

Esquire

 

Adam Haslett se dokáže dokonale vcítit do svých postav a vykreslit jejich vnitřní život do překvapivých detailů. Jeho vyprávění je půvabné a inspirativní a autor umí v příběhu odhalit skrytou symetrii lidských vztahů.

The New York Times

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet