Nacházíte se na: Theofil > Sedm hlavních hříchů a jak je překonávat

Sedm hlavních hříchů a jak je překonávat

Sedm hlavních hříchů a jak je překonávat

Objednávkové číslo: KN101360

Běžná cena: 159,00 Kč
Naše cena: 139,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Graham Tomlin

Vydavatelství: Karmelitánské nakladatelství

Základní informace:
Pýcha, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost, lakomství, lenost

Vydáno:2009
Počet stran:143
Druh zboží:kniha,brož.

Pýcha, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost, lakomství, lenost
Jestliže v dřívější době stavěla církev hřích až příliš do centra pozornosti, a to jak v duchovní literatuře, tak i v mentalitě celé církve, dnes býváme svědky druhého extrému: Zmínka o hříchu bývá hodnocena jako moralizování a často celá oblast praktické asketiky je opředena jakousi mlhou a bezradností. Je velmi těžké najít duchovního vůdce, který by znal úskalí mnohovrstevného boje s hříchem ve všech jeho přestrojeních, který by člověka uměl nasměrovat a prakticky poradit, jakými prostředky účinně rozšiřovat ve svém srdci prostor pro Boží království, jak růst ve svobodě Božího dítěte, jež nespočívá jen v přemalbě černé na bílou, v důvěře, že Boží milosrdenství je veliké ... Praktická duchovní literatura na toto téma, psaná pro současného člověka, téměř neexistuje. O to víc vítáme pokus G. Tomlina, spojujícího v sobě dobrého teologa i vnímavého pozorovatele forem, kterých stará lidská hříšnost nabývá v dnešní době.
Pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost, lenost - ačkoli těchto takzvaných sedm hlavních hříchů bylo ve středověku určeno, současná společnost je považuje za přitažlivé. Autor ve své publikaci vychází z křesťanské víry a poutavě zkoumá původ, význam a pozadí těchto sedmi hříchů.
Nabízí také podněty, jak lze překonávat tendenci upadat do těchto hříchů v našem každodenním chování. Píše promyšleným, srozumitelným a inspirativním způsobem, který zaujme nejen všechny čtenáře, zajímající se o filozofii a teologii, ale i každého člověka, jenž usiluje o pozitivní a hodnotný život .
Cílová skupina:
Křesťané obecně, ale zvláště kněží a formátoři, kteří duchovně doprovázejí druhé.
 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet