Nacházíte se na: Theofil > Umění stárnout

Umění stárnout

Umění stárnout

Objednávkové číslo: KN101427

Běžná cena: 149,00 Kč
Naše cena: 138,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Anselm Grün

Vydavatelství: Karmelitánské nakladatelství

Základní informace:
Stárnout je veliké umění

Vydáno:2009
Počet stran:143
Druh zboží:kniha,brož.

Málokdo se raduje z toho, že stárne. Své myšlenky na stáří většinou potlačujeme. Lidé mají ze stáří strach. Anselm Grün ve své knize Stárnout je veliké umění ukazuje, že stáří je pro člověka výzvou a příležitostí právě tak, jako jiná období života. Nabádá čtenáře, aby se svým stářím nakládali odpovědně a byli si vědomi jeho ceny, která spočívá v tom, že stáří je obdobím postaveným víc než ta předchozí na duchovnu, které dává člověku příležitost dalšího růstu a proniknutí do nové hloubky lidského života.
To, že je člověk starý, není samo o sobě zásluha, ale zda se jeho stáří stane skutečnou hodnotou, závisí jen na něm, Stárnout dobře je velké umění. Kdo vnímá jen omezení, která stáří přináší, kdo není schopen přijmout sebe sama v dané situaci, nebude prožívat radost, vděčnost a štěstí. Výzvy stárnutí jsou hlavně tři: přijetí, opouštění, smíření. V nich tkví i šance: Kdo se naučí akceptovat daná omezení meze, přijme sebe se svým stářím, může rozvíjet nové ctnosti, ke kterým stáří vybízí: pokoru, trpělivost. vděčnost, mírnost, pokoj. Kdo se naučí leccos opustit, bude znovu obdarován.
Tak jako každému umění i umění stárnout se člověk musí učit a pamatovat na to, že nikdy nebude perfektní, vždycky bude dělat chyby. Pokud se z nich umí poučit, pak ho chyby povedou k moudrosti a ta přece ke stáří patří.
Témata jednotlivých částí knihy:
Smysl stáří. Přijetí vlastní existence (smíření s minulostí, přijetí vlastních mezí, jak zacházet s osamělostí)
Opouštění (opouštění majetku, zdraví, vztahů, sexuality, moci, ega).
Plodnost
Stárnout ve společenství
Ctnosti stáří (klid, trpělivost, mírnost, vděčnost, svoboda, láska).
Co se strachem a depresí
Cesta mlčení
Sebetranscendence
Příprava na umírání.  

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet