Nacházíte se na: Theofil > Křest

Křest

Křest

Objednávkové číslo: KN101453

Běžná cena: 85,00 Kč
Naše cena: 75,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží již nelze objednat.

 

Autor: Anselm Grün

Vydavatelství: Karmelitánské nakladatelství

Základní informace:
O svátosti křestu

Vydáno:2009
Počet stran:71
Formát:kniha,brož.

V sérii knih Svátosti autor živě a přístupně popisuje a vysvětluje vznik, symboliku a smysl svátostí a zamýšlí se nad otázkou, jak můžeme svátosti slavit a jak z nich v našich konkrétních životních situacích můžeme žít a být požehnáním pro druhé.
V pojednání o svátosti křtu čtenáři najdou všechny podstatné informace křestní liturgii a symbolech spojených s touto svátostí. Otec Anselm Grün se zamýšlí nad otázkami, jako: Co křest původně znamenal, jak ho můžeme chápat v dnešní době? Jak prožívat hloubku jeho obsahu? Jak můžeme ve svém každodenním životě čerpat ze svého křtu?
Svátost křtu byla pro křesťany zlomem v jejich dosavadním životě. Představovala pro ně alternativu k způsobu života, který nabízela pozdní antika. Pokřtění přijali nabídku, aby v Kristu objevili svou novou identitu. Po naplnění svého života osvobozeni od očekávání a nároků tohoto světa touží lidé i dnes. Co se týká křtu dětí: Z dítěte má být smyto vše, co by mohlo zastínit jeho pravé já. Nepatří rodičům, ale Bohu. A půjde svou vlastní cestou, kterou mu z lásky připravil Bůh.
Kniha je určena rodičům a kmotrům křtěných dětí, ale i dospělým katechumenům. Uvítají ji však všichni, kdo chtějí hlouběji poznat tuto základní křesťanskou svátost. 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet