Nacházíte se na: Theofil > Řemesla ve hře, písni a tanci

Řemesla ve hře, písni a tanci

Řemesla ve hře, písni a tanci

Objednávkové číslo: POR978-80-7367-535-6

Běžná cena: 299,00 Kč
Naše cena: 269,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Eva Kulhánková

Vydavatelství: Portál

Základní informace:
Pro děti od 4 do 9 let

Vydáno: 2009
Počet stran: 176
Formát: brož.

OBSAHUJE CD se 43 písničkami

Kniha představuje čtyřicet tradičních řemesel prostřednictvím lidových písní, hudebně pohybových her, tanců a ilustrací. Stylizovaným tanečním pohybem tak přibližuje dětem dnes už mnohdy zapomenutou práci řemeslníků. V úvodu každé kapitoly je vysvětlena podstata řemesla a jeho historický vývoj, následují tematické písně s notovým záznamem a popisem pohybového doprovodu, případně se schematickým náčrtem. Písně ve spojení s pohybem a tancem přispívají ke kultivaci a koordinaci pohybů, k prohlubování rytmického cítění dětí a také k lepším vztahům ve skupině vrstevníků. Děti se při společné tvořivé činnosti zbavují ostychu, uvolňují napětí a odbourávají stres.
Publikace je doplněna CD s nahrávkami písní. Je určena učitelkám v MŠ, ZŠ, ZUŠ, vychovatelkám v družinách a vedoucím tanečních a dramatických kroužků.

Autor


E. Kulhánková je taneční a hudební pedagožka. Působila jako lektorka České hudební společnosti a Pedagogického centra Praha, vede hudebně pohybové a taneční semináře. V Portálu vyšly její knihy Písničky a říkadla s tancem, Taneční hry s písničkami, Cvičíme pro radost. 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet