Nacházíte se na: Theofil > Školní strašidlo

Školní strašidlo

Školní strašidlo

Objednávkové číslo: POR978-80-7367-597-4

Běžná cena: 169,00 Kč
Naše cena: 152,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Zuzana Pospíšilová

Vydavatelství: Portál

Základní informace:
Školní strašidlo

Vydáno: 2009
Počet stran: 64
Formát: pevná

Hlavní hrdinka Anka uvádí čtenáře do třídy, kde se dětem při psaní a počítání příliš nedaří. Mají pocit, že jim někdo strká do ruky, a pak jednoho dne přijdou na to, že mají ve třídě škodolibé strašidlo, které jim všechny tyto potíže způsobuje. Co se školním strašidlem děti ve třídě i doma zažijí, to všechno mohou sledovat malí čtenáři v této knížce prvního čtení. Autorka záměrně stylizovala celé vyprávění do kratších vět a prvnímu čtení přizpůsobila i výběr slov. Text je rozčleněn do krátkých kapitol s napínavým dějem, aby se čtenáři mohli těšit na pokračování. Příběh je určen zejména začínajícím čtenářům (6-8 let), ale může se líbit i předškolákům - poslouží jim k seznámení se školním prostředím.

Autor


Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a autorka dětských knih, pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Píše pohádky a básničky pro děti, které publikuje knižně a v časopise Sluníčko, překládá dětské verše. V nakladatelství Portál vyšly její knížky Hádanky a hříčky nejen se slovíčky (2006), Hádám, hádáš, hádáme (2007), Vyber si hru podle jména (2008), Poznáváme písmenka (2008) a pohádkové tituly Pohádky před spaním (2007) a Domeček pro šneka Palmáce (2008). 

Ukázka

Řekla jsem to mamince 

Poslední hodinu byl tělocvik. Pořádně jsme se vyřádili a na strašidlo jsme skoro všichni zapomněli.
Po obědě jsem se sama pomalu šourala domů. Klárka bydlí daleko od školy, musela tedy zůstat v družině. Přemýšlela jsem, jak by se dalo strašidlo vyhnat. Byla jsem zabraná do myšlenek. Ani jsem se nerozhlédla a šla jsem přes cestu. V tu ránu se ozvaly brzdy. Lekla jsem se a polilo mě horko. Došlo mi, co se mohlo stát.
Rychle jsem přeběhla na druhou stranu a došla domů. Stále se mi klepaly nohy. „Je ti něco?" zeptala se mě maminka. Asi si všimla, že chodím jako tělo bez duše.
„Máme ve škole strašidlo!" Nechtěla jsem to říct, ale samo to ze mě vypadlo.
Maminka vykulila oči: „Cože?" A tak jsem jí všechno vyprávěla. Maminka jen udiveně vrtěla hlavou.

 

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet