Nacházíte se na: Theofil > Svatební cesta

Svatební cesta

Svatební cesta

Objednávkové číslo: VY978-80-7021-862-4

Běžná cena: 168,00 Kč
Naše cena: 84,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží již nelze objednat.

 

Autor: Jaroslav Seifert

Vydavatelství: Vyšehrad

Základní informace:
Sbírka básní nesmrtelného českého autora Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu (1984), který se nesmazatelně zapsal do české literatury.

Datum vydání: 31.1.2007
vydání:1.
vazba:vázaná
formát:116 x 151 mm
počet stran:104

Dílo jednoho z největších českých básníků dvacátého století Jaroslava Seiferta tvoří nedílnou a významnou součást zlatého fondu české literatury a každou další čtenářskou generaci oslovuje stejně působivě. V roce l925 vyšla sbírka básní pod názvem Na vlnách TSF, která vymezuje začátek jeho poetistického období. Později z ní autor vyjmul několik básní grafického charakteru a sbírku přejmenoval na Svatební cestu. Seifert volí velmi jednoduché verše, jež se svým charakterem blíží lidové písni a v tom tkví jejich ojedinělý půvab.

Dílo Jaroslava Seiferta bylo oceněno nejen v českém prostředí, ale v roce 1984 se stal nositelem Nobelovy ceny za literaturu.

 

Kniha je ilustrována Helenou Konstantinovou.

Helena Konstantinová se narodila v r. 1946 v Praze. V letech 1961-1965 studovala na Výtvarné škole Václava Hollara, na což navázalo studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru ilustrace a grafiky, u prof. Karla Svolinského a prof. Zdeňka Sklenáře, ukončené r. 1972.

Spolupracovala s nakladatelstvími Československý spisovatel, Vyšehrad, Mladá fronta, Albatros, Panton, Aulos, Supraphon aj.

V roce 1977 spolupracovala jako výtvarnice s Jiřím Brdečkou

na filmu Tři balady. Soustřeďuje se zejména na ilustraci české poezie, např. Bohuslava Reynka, Jaroslava Seiferta, Vladimíra Holana, Jakuba Demla, Jaroslava Durycha, K. H. Máchy, Vítězslava Nezvala.

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet