Nacházíte se na: Theofil > Teologický slovník

Teologický slovník

Teologický slovník

Objednávkové číslo: VY978-80-7021-934-8

Běžná cena: 498,00 Kč
Naše cena: 448,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Karl Rahner, Herbert Vorgrimler

Vydavatelství: Vyšehrad

Základní informace:
2. , revidované vydání Rahnerova slovníku zahrnuje více než 600 hesel

Vydáno:2009
Počet stran:430
Formát:13x20cm,váz.

2. vydání Rahnerova slovníku zahrnujícího více než 600 hesel
Touto knihou se dostává k českému čtenáři souborný přehled teologie, který zpracoval jeden z nejvýznačnějších katolických teologů 20. století Karl Rahner (1904-1984). Za svého života působil nejprve v duchovní správě a potom jako profesor na teologických fakultách v Rakousku a Německu, byl jedním z poradců na 2. vatikánském koncilu a významně se podílel na tvorbě a vypracování koncilových dokumentů.
Kleines Theologisches Wörterbuch - tak zní původní titul knihy - zpracoval Karl Rahner s pomocí svého asistenta Herberta Vorgrimlera (nar. 1929). Je jednou z jeho nejvydávanějších knih. Od šedesátých let vyšel v němčině v šestnácti reedicích a dosáhl celkového nákladu přibližně 200 000 výtisků, byl přeložen do angličtiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny, polštiny, maďarštiny a dalších jazyků.
Karl Rahner nechce ve svých spisech čtenáře jen teoreticky poučovat, jeho teologická tvorba měla vždy pastorační charakter a byla určena nejen bohoslovcům a kněžím, ale zejména všem těm, kteří v kontextu sekularizovaného světa s jeho mnohostí věrouk a přesvědčení vážně a poctivě přemýšlejí o své víře, jejích základech a souvislostech. Své si v Rahnerově knize najdou také ti, kdo do setkání s teologií přinášejí především své otázky a pochybnosti. 

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet