Nacházíte se na: Theofil > Superchameleon

Superchameleon

Superchameleon

Objednávkové číslo: INDMAM320-9

Běžná cena: 499,00 Kč
Naše cena: 449,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Iva Bittová

Vydavatelství: Indies Scope

Základní informace:
„Věřte mi, Iva Bittová je zcela jistou zárukou dokonalých a neopakovatelných hudebních zážitků. Ale ať už je to, s čím přijde, vzletné nebo smyslné, zemité nebo erotické, není to jen něco, co slyšíte - její hudbu prostě zažíváte. A ať už je tento poslechový zážitek jakkoliv opojný a dokonalý, pokud Ivu Bittovou znáte, vždy si znovu uvědomíte, že sluch je jen jedním z šesti smyslů. Abychom si užili Ivu Bittovou cele a dokonale, je nezbytné dopřát si také tu další, nepostradatelnou stránku její tvorby - obraz.“ Z úvodního slova na DVD od Kena Hunta.

Vydáno:2006
Formát:DVD

O Ivě Bittové, její multižánrovosti či talentu, jejích úspěších doma i za hranicemi naší země se napsalo dost a dost. A znovu nás Iva Bittová dokáže překvapit něčím dalším. O tom všem je i nové DVD, které nese název Superchameleon. První DVD Ivy Bittové obsahuje, jak již název napovídá, velmi různorodý materiál. DVD se dá rozdělit na tří části.

Základem je devadesáti minutový výjimečný koncert s newyorským tělesem soudobé hudby Bang On A Can All-Stars, který byl zaznamenán v pražské Akropoli 26.3.2006. Na koncertě zazněly písně z alba Elida, které bylo natočeno v New Yorku právě s BOAC All-stars a sklidilo všeobecné uznání. Právě koncerty v září loňského roku svojí skvělou atmosférou daly podnět k přípravám k natočení letošního koncertu. Na koncertě nezazněly však jen skladby z Elidy, ale i písně ze staršího repertoáru, které Iva Bittová zahrála sólo - pouze zpěv a housle. A tak si opět, díky DVD, můžeme připomenout tu uhrančivou atmosféru, kterou dokáže vytvořit Iva Bittová a to ať je na podiu sama či společně s BOAC, kdy využívá All-Stars jako svůj orchestr. Táhlé linie piana se prolínají se smyčci, zatímco improvizace klarinetu se setkává s hlukem elektrické kytary. Hudba je zároveň promyšlená a přímá, ostrá i nostalgická, mísící klasickou hudbu východní Evropy a lidové tradice. Netradiční spojení zpěvu Ivy Bittové a klavíru pak vytváří inspirující melodie. Režie záznamu koncertu se ujal mnohými cenami ověnčený režisér Jakub Kohák, který dokázal opět povznést výsledek od klasického sterilního záznamu koncertu k vynikající symbióze obrazu, zvuku a atmosféry vzniklé v sále pražského Paláce Akropolis.

Druhou, neméně významnou části DVD je výběr z archívu České Televize. Výsledkem je pečlivě vybraných 18 písní. Celkově se jedná o šedesát minut materiálu, který ukazuje Ivu Bittovou z různých období a v z různých projektů, jak rockových, folkových, folklórních či klasických. Nejstarší nahrávka se skupinou Maňana pochází až z roku 1984. Dále se jedná se o skladby, které Iva Bittová nahrála například se Škampovým kvartetem, skupinou Dunaj, s holandským souborem N.B.E nebo s Pavlem Fajtem. Na DVD samozřejmě nemohou chybět ani skladby z vrcholného Bílého inferna, které Iva Bittová natočila s Vladimírem Václavkem a nebo již legendární zlidovělá balada Zabili, zabili z muzikálu Balada pro banditu Divadla na provázku, kterou nazpívala s Miroslavem Donutilem.

Nejkratší 12 minutovou část DVD tvoří exklusivní videokoláž, která byla vytvořena speciálně pro toto DVD. Ve střihové koláži rozdělené na pět částí, lze vidět také Ivu Bittovou ve své první filmové roli ve filmu Růžové sny a v dalších mnohdy již raritních záběrech. Jako celek pak vytváří právě dojem o velmi neuchopitelné umělkyni s velmi širokým záběrem tvorby.

Celé DVD je zabaleno v exkluzivním digipacku opatřeném úvodním slovem londýnského žurnalisty Kena Hunta.

Písně z koncertu:
1. Ne nehledej
2. Bells
3. Improvizace
4. Déšť
5. Huljet
6. Arapua (arranged by Evan Ziporyn)
7. Kazu
8. Nejsi
9. Malíři v Paříži
10. Bolíš mě, lásko
11. Samota
12. Zapískej
13. Elida
14. Zelený víneček
15. Elida - závěrečná část

Celkový čas: 90:00 minut
Natočeno v Praze 26.3.2006, Palác Akropolis
Sestava:

IVA BITTOVÁ - housle, zpěv

Robert Blach - basa / David Cossin - bicí souprava, perkuse / Lisa Moore - piano / Mark Stewart - elektrická kytara, 12-strunné banjo, harmonika / Vendy Sutter - violoncello / Evan Ziporyn - klarinet, basový klarinet
hosté / guest: Gabriela Berková / Veronika Vaculíková


TV archiv:
1. Polajka - Iva Bittová & Škampovo kvarteto
2. Ej lásko - Iva Bittová & Škampovo kvarteto
3. Hájíčku zelený - Iva Bittová & Škampovo kvarteto
4. Muzikanti co děláte - Iva Bittová & Škampovo kvarteto
5. Divná slečinka - Iva Bittová & Nederlands Blazers Ensemble
6. Francouzská - Iva Bittová & Nederlands Blazers Ensemble
7. Sirka v louži - Iva Bittová & Bílé inferno
8. Huljet - Iva Bittová & Bílé inferno
9. Sto let - Iva Bittová & Bílé inferno
10. Uspávanka - Iva Bittová & Bílé inferno
11. Proudem mléka - Iva Bittová
12. Kaše - Iva Bittová & Dunaj
13. Dunaj - Iva Bittová & Dunaj
14. Čína - Iva Bittová
15. Zvon - Iva Bittová & Vladimír Václavek & Jiří Pavlica & Lelky
16. Zabili, zabili - Iva Bittová & Miroslav Donutil & Miloš Štědroň
17. Ples upírů - Iva Bittová & Pavel Fajt & Richard Ferdinand
18. Beránek - Iva Bittová & Maňana

Celkový čas: 60:00

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet