Nacházíte se na: Theofil > Eucharistie

Eucharistie

Eucharistie

Objednávkové číslo: KN101452

Běžná cena: 85,00 Kč
Naše cena: 68,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží již nelze objednat.

 

Autor: Anselm Grün

Vydavatelství: Karmelitánské nakladatelství

Základní informace:
O svátosti eucharistie

Vydáno:2009
Počet stran:75
Formát:kniha,brož.

V sérii knih Svátosti autor živě a přístupně popisuje a vysvětluje vznik, symboliku a smysl svátostí a zamýšlí se nad otázkou, jak můžeme svátosti slavit a jak z nich v našich konkrétních životních situacích můžeme žít a být požehnáním pro druhé.
Svátost Eucharistie je nejčastěji slavená svátost - mše svatá. Snad i proto nám může pokaždé připadat stejná. Opakováním však usměrňuje naše zdánlivě bezcílné bytí a navrací nás do jeho plnosti. Osvobozuje nás od ducha doby, který nás nutí dívat se na hodinky a mít ze všeho nějaký užitek. Vytváří prostor, v němž jde pouze o uskutečnění smyslu našeho vykoupeného bytí - prostor svobody, ve kterém nemusíme nic předkládat, nic dokazovat, ve kterém nemusíme podávat uspokojivý výkon. Když porozumíte tomu, co slavíme, budeme moci, plní radosti, pokračovat na své cestě.
Při slavení eucharistie prožíváme vlastní jádro naší víry. Avšak to také znamená, že všechny problémy naší víry a naše potíže se tak odstraní. Jde mnohem více o to, jak svou víru vyjadřujeme a o to, aby se dostala k dnešním lidem. 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet