Nacházíte se na: Theofil > Obrazy Vánoc

Obrazy Vánoc

Obrazy Vánoc

Objednávkové číslo: POR978-80-7367-603-2

Běžná cena: 159,00 Kč
Naše cena: 143,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Gerhard Boos

Vydavatelství: Portál

Základní informace:
Cyklus vánočních obrazů Pietera Brueghela a jiných středověkých malířů inspiroval Gerharda Boose k poetickým rozjímáním nejen nad obrazy, ale také nad smyslem Vánoc a jejich poselstvím pro dnešního člověka.

Vydáno: 2009
Počet stran: 64
Formát: pevná

Cyklus vánočních obrazů Pietera Brueghela a jiných středověkých malířů inspiroval Gerharda Boose k poetickým rozjímáním nejen nad obrazy, ale také nad smyslem Vánoc a jejich poselstvím pro dnešního člověka. Pieter Brueghel byl také nazýván Sedlák Brueghel, protože pocházel ze selské rodiny a na mnoha svých obrazech zachytil vesnický selský život. Jeho vlámské krajiny jsou často nenápadným jevištěm biblických příběhů, především ze života Ježíše Krista. Kniha je psána pro čtenáře se zájmem o rozjímavou literaturu a výtvarné umění.
Gerhard Boos je autorem řady rozjímavých knih a rovněž odborníkem na kunsthistorii.

Ukázka z knihy

Svátek svátků 

Pro svatého Františka (1181/1182–1226) jsou Vánoce svátkem svátků. Františka hluboce dojímalo tajemství Kristova člověčenství, tajemství Vtělení, jímž se Ježíš stal naším bratrem. Jeho první životopisec Tomáš z Celana píše, že tři roky před smrtí zatoužil František po tom, aby „tělesným zrakem tak hmatatelně, jak jen možno“ zakusil, jak mohlo vypadat Kristovo narození v Betlémě. V lese nedaleko kláštera v Grecciu pak uspořádal vánoční výjev, první živý betlém. Giotto di Bondone, který pracoval kolem roku 1290 na výzdobě stěn Horní baziliky svatého Františka, přenesl slavení jesliček do chrámového prostoru. František v jáhenském liturgickém oděvu oslavuje Vánoce tak, jak to dodnes známe – slavení jesliček oživuje Kristovu kolébku.

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet